ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

آغاز آموزش غيرحضوری تفسير قرآن در تفت

دوره آموزشی غيرحضوری تفسير قرآن كريم با حضور استاد شايق و به همت مركز فرهنگی شهيد آوينی شهرداری، كانون فرهنگی قدس و با همكاری موسسه قرآنی ثقلين يزد مدت 9 ترم در تفت آغاز شد.

دوره آموزشی غيرحضوری تفسير قرآن كريم با حضور استاد شايق و با همت مركز فرهنگی شهيد آوينی شهرداری، كانون فرهنگی قدس و با همكاری موسسه قرآنی ثقلين يزد به طول 9 ترم در تفت آغاز شد.

استاد محمدرضا شايق نهم آذرماه در جلسه افتتاحيه و توجيهی اين برنامه كه در مصلی تفت برگزار شد به شبيخون فرهنگی و جنگ نرم دشمن اشاره كرد كه اعتقادات ما را نشانه گرفته‌اند و راه نجات آن تمسك به قرآن كريم است.

وی گفت: تمسك به قرآن كريم به معنای قرائت صرف نيست، اصل، معنا و مفهوم قرآن است و تلفظ صحيح، روخوانی و قرائت ظواهر قرآن است، هرچند با وجود مشتركات بسيار زبان فارسی و عربی متأسفانه بسياری از مردم مسلمان و شيعه ما روخوانی قرآن را هم نمی‌توانند انجام دهند.

وی تصريح كرد: تلاش شايسته‌ای برای آموزش قرآن در سطح جامعه انجام نشده است، هر چند جلسات آموزشی متفرقه‌ای وجود دارد لیكن آموزش و پرورش و دانشگاه‌های ما تلاش كمی داشته‌اند.

شايق افزود: در يك كلاس 50 نفره دانشجويی 95 درصد توان خواندن و معنای زبان انگليسی را داشتند اما كمتر از 5 درصد توان صرفا روخوانی صحيح را داشتند.

وی خاطرنشان كرد: قرآن كريم حرز الهی است و ما بايد به سراغ تدبر در آن برويم. برخی بی‌پروا به تفسير قرآن می‌پردازند و تفسير به رأی می‌كنند كه اعتقاد و ايمان كافی ندارند و برخی نيز اصلا از ترس تفسير به رأی سراغ تفسير نمی‌روند كه اشتباه است.

استاد شايق يادگيری قرآن را در سايه‌سار اهل بيت(ع) دانست و گفت: كتب تفسير مثل بركه آبی است كه مردم تشنه آن هستند اما به آن دست نمی‌يابند زيرا حلقه مفقوده‌ای در اين بين هست و يادگيری آن برای مردم عادی سنگين است.

وی در ادامه عنوان كرد: به همين دليل با انجام ارزيابی و برنامه‌ريزی‌هايی به آموزش كتب تفسير روی آورديم تا تعدادی از مردم آن را ياد گرفته و با زبان ساده به ديگران آموزش دهند.

وی اولين شرط يادگيری را نيت خالص و جهاد فی سبيل الله عنوان كرد و گفت: بسياری از مردم با استشمام بوی قرآن متحول می‌شوند و اطمينان می‌دهم آنان كه وارد اين عرصه شوند آثار و بركات آن را در زندگی خود خواهند ديد.

محمدرضا شايق در پايان نيز ياد استاد و مفسر فقيد تفت، مرحوم آيت‌الله حسنعلی(ره) امام جمعه فقيد تفت را گرامی داشت.

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

20240288
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
بازدید کل
16358
18170
76699
323946
20240288

امروز: چهارشنبه، 01 بهمن 1399