ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

برگزاری دوره تربیت معلم حفظ ویژه نوجوانان توسط موسسه قرآن و عترت بوتراب(ع) یزد

مدیر مسئول موسسه فرهنگی قرآن و عترت بوتراب(ع) یزد با بیان اینکه در حوزه آموزش حفظ به نوجوانان یکپارچگی و هماهنگی وجود ندارد، از برگزاری دوره «تربیت معلم حفظ ویژه نوجوانان» برای اولین بار در کشور توسط این موسسه خبر داد.

فاطمه تجملیان، مدیر مسئول موسسه فرهنگی قرآن و عترت بوتراب(ع) یزد در گفت‌وگو با پایگاه خبری قرآنی استان یزد، اظهار کرد: آموزش حفظ به نوجوانان برخلاف آموزش به بزرگسالان که عمدتاً با روش‌های مشخص انجام می‌شود، با ظرافت‌های خاصی است که دستخوش فراموشی شده است.
تجملیان با بیان اینکه در حوزه آموزش حفظ به نوجوانان یکپارچگی و هماهنگی وجود ندارد، افزود: هر کدام از موسسات و مربی‌ها روش‌های مورد قبول خود را در کار با نوجوانان دنبال می‌کنند و در دوره‌های برگزار شده با عنوان تربیت معلم کودک و نوجوان فقط به مباحث کار با کودکان پرداخته شده است.
وی ادامه داد: سوال های زیادی در ذهن مربیان این گروه سنی وجود دارد که بدون جواب مانده است از جمله اینکه چه روش‌هایی مناسب تدریس، پرسش و مرور استاندارد و در عین حال جذاب هستند، بیان مفاهیم به نوجوانان تا چه حدی لازم است، چگونه آسیب‌های کلاس مثل ریزش در کلاس‌ها، بی انگیزه شدن نوجوانان در بین راه و حفظ های ناقص و عدم تسلط بر محفوظات را رفع کنند.
مدیر مسئول موسسه فرهنگی قرآن و عترت بوتراب(ع) یزد افزود: دوره تربیت معلم حفظ قرآن کریم نوجوانان با هدف تمرکز بر آموزش به این گروه سنی برای اولین بار در کشور توسط موسسه فرهنگی قرآن و عترت بوتراب(ع) یزد برنامه‌ریزی شده و ان‌شاءالله زمستان امسال اجرا خواهد شد.
تجملیان گفت: این دوره بر خلاف سایر دوره‌های تربیت معلم به صورت کارگاهی و در شرایط واقعی کلاس صورت می‌گیرد تا مربی بتواند به صورت عینی پاسخ سوالات زیادی که در ذهن دارد دریافت کند.
وی ادامه داد: در این دوره معلم یاد می‌گیرد حلاوت حفظ قرآن را به نوجوان بچشاند و انگیزه‌های درونی ایجاد کند.
برگزاری دوره «تربیت معلم حفظ ویژه نوجوانان» در یزد
تجملیان تصریح کرد: با بررسی روحیات نوجوانان با حضور اساتید دانشگاه، انواع روحیه‌ها شناخته شده و مربی برای برخورد با هر کدام راه حل دریافت می‌کند و یاد می‌گیرد چگونه کلاس حفظ قرآن را فعال و پویا برگزار کند تا در قالب این کلاس شاد حافظانی مسلط به آیات قرآن تربیت کند.
وی با اشاره به شرایط این دوره اظهار کرد: افراد با حداقل مدرک دیپلم و یا اتمام پایه ۳ مدارس علمیه که مدرک تربیت معلم عمومی یا قبولی در آزمون درسنامه حفظ دارند می‌توانند در دوره شرکت کنند.
 مدیر مسئول موسسه فرهنگی قرآن و عترت بوتراب(ع) یزد حداقل سن افراد ۱۸ سال و حداکثر ۳۸ سال را دیگر شرط این دوره برشمرد و افزود: همچنین حافظ باید حداقل حافظ ۵ جزء از قرآن کریم باشد.
وی گفت: متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت بخش دوره‌های در حال برگزاری مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۰۹۱۳۱۵۶۸۳۹۰ تماس بگیرند.
تجملیان یادآور شد: موسسه فرهنگی قرآن و عترت بوتراب(ع) یزد با تمسک به مفاهیم انسان ساز قرآن کریم و معارف اهل بیت(ع) و تلاش جهت تقویت ایمان و اعتقاد افراد جامعه به قرآن و عترت و تعمیق معرفت عمومی، تعمیم مفهوم، درک و تدبر قرآن کریم فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی خود را از سال ۱۳۹۳ شروع کرد.

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

10235104
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
بازدید کل
13315
21072
119797
264549
10235104

امروز: یکشنبه، 26 خرداد 1398