ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

برنامه‌های قرآنی مدارس يزد تشریح شد

 كارشناس قرآن اداره‌كل آموزش و پرورش يزد با تشریح برنامه‌های قرآنی مدارس از اجرای طرح ختم قرآن در مدارس استان با هدف سازماندهی، تشويق و ادامه حفظ قرآن ميان دانش‌آموزان خبر داد.

عباس الياسی، كارشناس قرآن اداره‌كل آموزش و پرورش استان يزد از اجرای طرح ختم قرآن در مدارس استان با هدف سازماندهی، تشويق و ادامه حفظ قرآن در ميان دانش‌ آموزان عنوان كرد.

وی افزود: در اين طرح كه در بعضی از مدارس در حال اجراست، تمام برگه‌های قرآن به صورت لمينت شده در مدرسه قرار داده می‌شود و هر دانش‌آموز برگه‌ای را برداشته و می‌خواند و پس از آن در محل برگه‌های قرائت شده می‌گذارد تا كل قرآن خوانده شود كه به اين ترتيب كل قرآن چند بار در هر مدرسه ختم می‌شود.

الياسي با اشاره به طرح ملی حفظ قرآن كريم، هدف از اجرای اين طرح را سازماندهی، تشويق و ادامه حفظ قرآن در ميان دانش‌آموزان عنوان كرد و گفت: 27 هزار نفر از دانش‌آموزان و فرهنگيان كه حافظ كل، 20 جزء، نيم جزء، 10 جزء، شش جزء، سه جزء و يك جزء بودند در اين طرح شركت كردند كه اكثر شركت‌كنندگان يعنی 22 هزار نفر حافظ نيم جزء بودند، 24 نفر حافظ كل، 5 نفر حافظ 20جزء، 56 نفر حافظ 10 جزء، 52 نفر حافظ شش جزء، 158 نفر حافظ سه جزء و 4348 نفر حافظ يك جزء شدند.

اين كارشناس قرآن برگزاری صبحگاه‌های قرآنی و جلسات قرآن را از ديگر برنامه‌های قرآنی مدارس استان عنوان و اظهار كرد: همچنين طرح همخوانی نغمات قرآنی در مدارس مقاطع ابتدايی، راهنمايی و متوسطه اجرا می‌شود به طوری كه دانش‌آموزان سوره شمس استاد عبدالباسط را در طول سال با هم تمرين می‌كنند و در اين راستا دانش‌آموزان مستعد شناسايی شده و برای شركت در كلاس‌ها انتخاب می‌شوند.

وی همچنين به برگزاری مسابقات قرآن، نهج‌البلاغه، صحيفه سجاديه، مداحی، احكام، اذان و انشاء‌ نماز در سه مقطع ابتدايی، راهنمايی و متوسطه در مدارس استان اشاره كرد و گفت: مرحله اول مسابقات اواخر آذرماه در سطح مدارس برگزار می‌شود.

الياسی گفت: طرح تربيت مهدوی با هدف تعميق فرهنگ مهدويت در مدارس استان شروع شده و روزهای دوشنبه در كليه مدارس استان صبحگاه انتظار برگزار می شود.

وی اضافه كرد: در اين راستا در طول سال تحصيلی با تشكيل كانون مهدوی ياوران در مدارس برنامه‌های متعددی اجرا می‌شود و كليه دانش‌آموزان را تحت پوشش قرار می‌دهد كه در كانون مهدی ياوران هفت يا هشت نفر هسته اصلی را تشكيل می‌دهند و مابقی دانش‌آموزان اعضای كانون هستند.

وی خاطرنشان كرد: همچنين قرار شده كل ادارات آموزش و پرورش و مدارس استان قطب‌بندی شوند و در هر 4 يا 5 مدرسه كنار هم دعای ندبه به صورت چرخشی برگزار شود كه دانش‌آموزان به همراه خانواده‌هايشان صبح‌های جمعه در دعای ندبه شركت می‌كنند. همچنين در تمام مدارس استان تا اربعين حسينی زيارت عاشورا خوانده می‌شود.

الياسی به اجرای طرح آشنايی با مراجع تقليد در مدارس هم اشاره كرد و گفت: تمام دانش‌‌آموزانی كه به سن تكليف می‌رسند، مرجع خود را انتخاب می‌كنند و ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها تا حد امكان نسبت به تامين رساله رايگان مراجع تقليد اقدام كرده و بطور رايگان به مدارس اهدا می‌كنند.

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

20239525
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
بازدید کل
15595
18170
75936
323183
20239525

امروز: چهارشنبه، 01 بهمن 1399