ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

فعاليت بیش از ‌25 مدرسه قرآن‌ در ‌يزد

معاون پرورشی ـ فرهنگی آموزش و پرورش استان يزد با اشاره به فعاليت حدود 25 مدرسه قرآن‌ در استان يزد اظهار اميدواری كرد: مدارس قرآن‌ الگوی برای ساير مدارس باشند.

حميد رستگاری، معاون پرورشی ـ فرهنگی آموزش و پرورش استان يزد 7 مهرماه در مراسم گشايش دبستان دخترانه خاص قرآن‌ محمد مهدی ياوری ناحيه دو این استان گفت: مدارس قرآن‌ الگوی ساير مدارس قرار گيرد.

وی گفت‌: مدارس قرآنی می‌تواند الگوی مناسبی برای تربيت دانش‌آموزان در آموزش و پرورش قرار گيرد زيرا بحث تربيت دانش‌آموزان نيازمند يك زمینه‌سازی مناسب برای فراگيری يك‌سری از رفتارهايی است كه پايدار در وجود آنها باقی می‌‌ماند و اين تربيت زمانی محقق می‌شود كه اين دانش‌آموزان الگوهای قرآنی داشته باشند و اين الگو از طريق اين مدارس می‌تواند تأمين شود.

اين مسئول ادامه داد:‌ انتظار می‌رود كه مدارس قرآن‌ الگويی برای ساير مدارس قرار گيرند و خروجی اين مدارس دانش‌آموزانی باشند كه با قرآن مأنوس شده و در كنار قرآن نيز با سيره و سنت اهل بيت(ع) و پيامبر اسلام(ص) آشنا باشند و در زندگی به‌كار گيرند.

رستگاری اعلام كرد: هم اكنون حدود 25 مدرسه قرآن‌ در استان يزد به‌عنوان مدارس خاص و در رأس همه مدارس فعاليت می‌كنند كه اميدوارم با همراهی خانواده‌ها و وجود نيرهای متخصص قرآنی در اين مدارس موفقيت‌های زيادی در امر تربيت دانش‌آموزانی با طراز جمهوری اسلامی ايران حاصل شود.

در ادامه اين مراسم محمد‌مهدی فلاحتی، مدير آموزش و پرورش ناحيه دو يزد افزود: ايجاد و توسعه مدارس قرآنی يكی از رويكردهای اصلی وزارت آموزش و پرورش در سال‌های گذشته بود كه با تربيت نيروهای متخصص قرآنی زمینه‌سازی برای ايجاد 10 هزار مدرسه قرآن‌ در كشور و 25 مدرسه قرآن‌ در استان يزد فراهم شد.

‌فلاحتی وظيفه اصلی نظام آموزش و پرورش را تربيت نيروی انسانی متعهد و متدين بيان كرد و افزود: هم اكنون سرمايه‌گذاری خوبی در آموزش و پرورش در حال شكل‌گيری است و آن تربيت دانش‌آموزانی متخصص و ماهر و افرادی معتقد به اصول و تربيت اسلامی است.

‌وی در پايان يادآور شد: دانش‌آموزان امروز مدارس قرآن‌، در آينده افرادی هستند كه در هر شغل و هر صنفی كه قرار گيرند آموخته هايشان بر مبنای آموزه‌های دينی است.

گفتنی است؛ در پايان اين مراسم پايه دوم اين آموزشگاه با حضور معاون پرورشی ـ فرهنگی اداره‌كل و مسئولان اداره اوقاف و امور خيريه استان افتتاح شد و همچنين از احسان رئيس مجمع خيران مدرسه ساز استان تجليل شد.

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

20159306
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
بازدید کل
12104
21369
124790
242964
20159306

امروز: شنبه، 27 دی 1399